Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Sararan yapraklar, cama vuran yağmur damlaları, esintili havalar derken sonbaharın geldiğini idrak ederiz. Her mevsimin olduğu gibi sonbaharın da kendine has bir ruhu vardır. İşte bizler de bu eşsiz sonbahar ruhunu evlerinize taşıyacak, evlerde sonbahar esintisi yaratacak sonbahar dekorasyon önerileri ile geldik size.

Özellikle uzun bir süredir içinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı, bu sonbaharı da daha çok evimizde geçirecek gibi duruyoruz. Bu nedenle sonbaharı evinize yansıtacak detaylar ve ufak tefek değişiklikler ile evde geçirdiğiniz zamanları daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Sonbahar Renklerine Yer Açın

Dekorasyonda sonbahar temasını uygulamanın en basit yollarından biridir, sonbahar renklerini dekorasyonda kullanmak. Üstelik bunun için evinizin dekorasyonunda köklü değişiklikler yapmanıza gerek yoktur.

Sıcak renk tonlarını, hardal tonları, toprak tonları, sarı gibi sonbaharı yansıtan renkleri ev dekorasyonunda özellikle de tekstil veya aksesuar gibi parçalarda kullanmak, evinizde sonbahar esintisi yaratmanın en güzel yoludur.

Koltukların üzerindeki kırlent kılıflarını sonbahar temasına uygun renk ve desenlerde seçmek, mevsime uygun bir koltuk battaniyesi kullanmak salonda sonbahar havası estirmeye yetecek en basit dekorasyon tüyolarından biridir.

Aydınlatmalara Sonbahar Vurgusu

Sonbaharı evinize taşımanın bir diğer yolu da, aydınlatmalarda sonbahar ışığını yakalamaktır. Yapay ışıklar yerine sonbahar romantizmine en uygun ve en kolay aydınlatma gereçlerinden olan mum ışığından ilham alabilirsiniz.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte dekorasyon ürünleri satan mağazaların çoğunda mevsime uygun mumlar satışa çıkar. Sizler de eviniz için sonbahar renklerine uygun olarak seçeceğiniz, küçüklü büyüklü farklı boyutlarda ve sonbahar renklerinde mumlarla evinize sonbaharın ışığını getirebilirsiniz.

Sonbahar Çiçeklerini Aksesuar Olarak Kullanın

Sonbahar geldiğinde dışarda sıklıkla karşılaştığımız kuru ve sararmış yaprakları, ev dekorasyonunda kullanmak da sonbahar dekorasyonu için oldukça hoş fikirlerden biridir.

Kurumuş sarı yapraklar, kozalaklar, bak kabağı gibi pek çok doğal bitkiyi sonbahar dekorasyon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Özellikle kozalaklardan kendi elinizle basit bir şekilde bir şamdan yapabilir veya topladığınız kozalakları uzun cam bir vazo içerisine peri ışıkları ile birlikte yerleştirip doğal bir aydınlatma aksesuarı ortaya çıkarabilirsiniz.

Yatak Odasında Sonbahar Dekorasyonu

Evlerde sonbahar esintisi için en kolay dekore edilebilecek alanlar yatak odaları olabilir. Çünkü bu alanlarda sadece tekstil ürünleri kullanarak bile odanızın havasını bir anda sonbahara çevirebilirsiniz.

Odanın rengi ile uyum içinde olacak yaprak desenli ya da desen sevmeyenler için toprak tonlarında nevresim takımları, el örgüsü battaniyeler, sonbahar temalı kırlentler, yastık kılıfları kullanarak odanızda sonbahar havası estirebilirsiniz.

Detaycılar İçin Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Sonbaharı evlerinin her köşesinde, detaylarda kullanmak isteyenler için yapabileceğimiz dekorasyon önerileri de var tabi ki!

Evinizde kendinize sonbahara uygun bir okuma ya da keyif köşesi oluşturabilirsiniz. Kuru yapraklarla ve mumlarla süslenmiş bir sehpa, sallanan bambu bir keyif koltuğu, koltuğun üzerine sonbahar renklerinde bir koltuk şalı ve kırlent bu köşeyi yaratmanız için kullanılabilecek parçalardan bazıları.

Ayrıca sonbaharın havasını evin girişinde bile hissetmek ve misafirlerine de hissettirmek isteyenler, eğer kapıların girişlerindeki alan müsaitse burayı sarı kabaklarla ve mumlarla süsleyebilir, kapının üzerine de sonbahar temalı bir kapı süsü kondurabilirler.

Yemek masaları da detaylara önem verenler için, evlerde sonbahar dekorasyonu uygulanabilecek alanlardan biridir. Mevsime uygun olarak seçilen runner ya da masa örtüleri, peçeteler, kuru dallardan hazırlanmış peçete halkaları kullanarak müsafirlerinizi sonbahar esintisine uygun bir şekilde ağırlamanız mümkündür. Tabi yemek masasında sonbahar romantizminin olmazsa olmaz parçası mumları kullanmayı da unutmayın.