Connect with us
Lüks ahşap ev modelleri 2021 Lüks ahşap ev modelleri 2021

Dekorasyon

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap ev modelleri ve dekorasyon önerileri isimli yazımızda bugün, ahşap ev fiyatları, ahşap ev dekorasyonu ve size ilham vereceğini düşündüğümüz ahşap ev tasarım fikirleri derledik.

Published

on

Bir evi tasarlarken çeşitli malzemeler, çeşitli renk ve boyutlar tercih edilebilirsiniz. Beton ve cam kullanarak lüks bir görünümü seçebilir, yada tek renkli daha minimalist bir ev modeli tercih edebilirsiniz. Fakat hangi stili tercih ederseniz edin, hepsine uyum sağlayabilen malzeme ahşaptır. Yazımızda bugün, doğal ve sıcak etkiyle rustik bir cazibe yaratan ahşap ev modelleri ve dekorasyon önerileri derledik.  Aynı zamanda ahşap ev dekorasyonu için size ilham vereceğini düşündüğümüz stil ipuçları ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap, geçmişten günümüze her tarzdaki yaşam alanı için çok yönlü bir malzeme olmuştur. Uzun ömürlü, kullanışlı ve doğal bir malzeme oluşu ahşabı iç ve dış mekanlar için vazgeçilmez bir malzeme haline getiriyor. Diğer yandan ortaya çıkan sıcak ve doğal görünüme gerçekten hayran olmamak elde değil. Sürekli gelişen üretim teknolojilerine, minimalist modern stillerin günümüzde trend olmasına rağmen ahşap,  günümüzde hala çok popüler ve vazgeçilmeyecek kadar değerli bir malzeme. Eğer sizde ahşap sevenlerdenseniz yazımızda yer verdiğimiz farklı tarzlarda ahşap ev modelleri sizi kendine hayran bırakacak türden.

Klasik bir ahşap kır evi

Lüks ahşap ev modelleri 2021

Lüks ahşap ev modelleri 2021

Klasik ve geleneksel tarzdaki bu ahşap ev bir çok kişinin hayalini kurduğu sıcaklığa ve şıklığa sahip. Mükemmel üçgen çatı tavanı ve temiz ahşap panelleri ile bu tasarım ahşap ev tutkunları için tam bir ilham kaynağı. Pencere çerçeveleri ve kapakları dış cephelere hafif bir kontrast getiren daha açık bir ahşap rengine sahip. Havuz ve çevresinde tercih edilen ahşap zemin kaplamaları göz yormayan modern bir etkiye sahip.

Ormanda ahşap bir aile evi

sıcak ve samimi ahşap dağ evi

sıcak ve samimi ahşap dağ evi

Bir önceki tasarıma oldukça benzer olan bu ahşap ev modeli, dış duvarların daha koyu rengiyle mükemmel bir şekilde kontrast oluşturan pencere ve kapı yanlarına sahip. Burada göze çarpan bir özellik, iki katın iki farklı renginin karışımı. Ortaya çarpıcı derecede bir görsel çıkmış.

Bacaya eşsiz bir dokunuş

Etkileyici ahşap ev

Etkileyici ahşap ev

Sıcak ve samimi görüntüsüyle masalsı bir etkiye sahip olan bu ahşap ev,  muhteşem çatı dizaynı siyah beyaz baca tasarımıyla dikkat çekiyor. Pencerelerde kullanılan açık sarı ahşapla muhteşem bir uyuma sahip olan saf beyaz bir baca, aynı zamanda kahverengiyle beyazın eşsiz uyumunu gözler önüne seriyor.

Ahşap merdiven sıcaklığı

Dikkat çeken ahşap merdiven tasarımı

Dikkat çeken ahşap merdiven tasarımı

Dağlık bir bölgeye inşa edilmiş bu ahşap eve ulaşmak için iyi düşünülmüş bir ahşap merdiven tasarımı uygulanmış. Bu ahşap merdiven aynı zamanda ön terasa güzel bir şekilde bağlanmış durumda. Merdiven kadar dikkat çekici bir detaysa evi kuşatan doğal taş duvarlar. Tam anlamıyla rustik bir cazibe kazandıran doğal taşlar ahşap ile birlikte daha doğal ve sıcak bir hava kazandırmış.

Dikkat çekici ahşap veranda

Dikkat çekici ahşap veranda

Dikkat çekici ahşap veranda

Ahşap ev kendisi başlı başına bir güzellik, fakat bu güzelliği estetik unsurlarla en üst seviyeye ulaştırmak mümkün, tıpkı bu muhteşem ahşap ev örneğinde olduğu gibi. Etrafı bol yeşilliklerle çevrili ve şık bir yüzme havuzu bulunan bu ahşap ev için geniş ve şık bir veranda tercih edilmiş. Bu sayede güneşin ve havuzun tadını çıkarırken, şık bir dinlenme alanı oluşturulmuş.

Estetiğin üstünde ve ötesinde

Muhteşem ahşap ev örneği

Muhteşem ahşap ev örneği

Muhteşem tasarımı ile görenleri hayran bırakan bu küçük ahşap ev, zemin seviyesinin üstüne tamamen ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanmış. Bu aynı zamanda ahşabın dayanıklılığını ve ahşaba olan güveni simgeleyen muhteşem bir örnek. Balkondaki cam malzeme tasarıma modern bir hava kazandırmış. Ahşabın cam ile nasıl muhteşem  bir uyuma sahip olduğu rahatça görülebiliyor.

Beyaz boyalı ahşap ev

Beyaz ahşap ev tasarımı

Beyaz ahşap ev tasarımı

Son derece ferah ve temiz bir görünüme sahip olan bu şık ahşap ev modeli, dış cepheler için sadece koyu renklerin kullanılması gerekmediğinin harika bir örneği. Özellikle yazlık bölgelerde yer alan ahşap ev modelleri genelde açık renk boyalı ahşaplarla tasarlanıyor. Düz beyaz yerine daha kirli yada kreme kaçan renklerde bu tarz ahşap evler için ideal renk seçenekleri arasında yer alıyor. Pencere ve balkon detaylarında ise daha sıcak tonda ahşap kullanılarak evin rustik etkisi vurgulanmış.

Siyah ahşap ev tasarımı

Siyah ahşap ev tasarımı

Siyah ahşap ev tasarımı

Ahşap ev modelleri genelde samimi, sıcak ve doğal görünümleri ile hafızalarda yer eder. Fakat farklı renkler kullanılmayacak diye bir kuralda yoktur, tıpkı bu örnekte olduğu  gibi. Ahşap bir evin dış cephesinde siyah yada benzer koyu tonlar kullanmak gerçekten cesur bir karar. Fakat renk seçimleri bireylerin kişiliğine bağlıdır ve bu konuda özgürdürler. Siyah bir çok renkle uyumludur ve her zaman şık görünür. Doğal taş kaplamaları ve masif ahşap pencereleri ile bu ahşap ev cazibesinden hiç bir şey kaybetmemiş.

Muhteşem bir ahşap tatil evi

Muhteşem bir ahşap tatil evi

Muhteşem bir ahşap tatil evi

Dağ alanının yüksek bir bölümünde yer alan bu çarpıcı ahşap ev, bir çok kişi için gerçek bir hayal. Hiç şüphe yok ki şehir hayatının kalabalığından ve stresinden kaçıp böyle bir evde rahat ve huzurlu günler geçirmek hepimizin gerçeğe dönüştürmek istediği bir rüyadır. Sıcak ve davetkar mobilyaları, muhteşem havuzu ve bol yeşilliği ile bu güzel ahşap evde kim tatil yapmak istemez ki?

Mükemmel bir malzeme karışımı

En güzel ahşap ev modelleri

En güzel ahşap ev modelleri

Ahşap evlerin baştan ayağa ahşap olması gerekmez. Daha modern ve dinamik bir yaklaşım için ahşap evinize taş veya tuğla ekleyerek bir malzeme karışımı ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan sonuç ortada, her şey olması gerektiği gibi, mükemmel!

Çizgilerin ve açıların nefes kesen kullanımı

Modern ahşap ev modelleri 2021

Modern ahşap ev modelleri 2021

 

Bu ahşap evin genel dış mimarisi kusursuz! Temiz çizgileri güzel bir yapıya dönüşen şık açıları ile bu ahşap ev geleneksel tarzlardan dışında, yenilikçi ve modern çizgilerden hoşlananlar için mükemmel bir örnek. Aynı zamanda ahşabın sadece klasiği vurgulamadığını, modern tasarımlar içinde baş rol oynayabileceğinin kanıtı niteliğinde bir ahşap ev modeli.

Göz alıcı bir dış tasarım

Etkileyici modern ahşap ev

Etkileyici modern ahşap ev

Siyah boyalı ahşap paneller, doğal taş kapmalar ve ham betonun  ortaya çıkardığı yenilikçi ve cesur bir ahşap ev örneği. Mat siyaha boyanmış ahşap paneller dış görünüme modern bir hava katarken, yeşilliklerin içinde göze çarpan doğal taş kapmalar adeta rahat ve sakin bir atmosfere giriş yapılacağının sinyalini veriyor.

L şeklinde bir ahşap bungalov

L şeklinde ahşap bungalov ev modeli

L şeklinde ahşap bungalov ev modeli

L şeklindeki bu ahşap bungalov ev, basit ama güzel bir tasarıma sahip. Muhteşem bir yüzme havuzu ve geniş bir dolaşım alanı ile tam anlamıyla bir dinlenme merkezi.

Minimal ve yenilikçi ahşap ev modelleri

Yenilikçi ve modern ahşap ev modelleri

Yenilikçi ve modern ahşap ev modelleri

Burada minimal ama yenilikçi bir yaklaşım sergileyen modern ahşap ev tasarımı görüyoruz.  Oldukça dikkat çekici olmasına karşın ahşap hala yoğun şekilde sıcaklığını ve doğallığını koruyor.

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Continue Reading

Dekorasyon

Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler

Bugün Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler başlıklı yazımızda konteyner ev, konteyner ev ölçüleri ve konteyner ev modelleri hakkında detaylı bilgilere yer veriyoruz. Ayrıca konteyner ev yapımı ve dekorasyonu hakkında çeşitli öneri ve ipuçları bulabilirsiniz.

Published

on

Konteyner evler ve konteyner ev kurulumu container house

Yaşam alanlarının metrekarelerinin giderek küçüldüğü ve başta kiralar olmak üzere emlak ve mülk fiyatlarının hızla yükseldiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu hızlı fiyat artışları neticesinde bir ev sahibi olma hayali çoğu insan için günden güne zorlaşıyor. Fakat konteyner evler, ucuz maliyetleri, taşınabilir ve sürdürülebilir esnek yapılarıyla günümüzde hızlı yükselen bir yaşam trendi haline geliyor. Yazımızda bugün konteyner evler hakkında merak edilen bir çok detaya yer veriyoruz. Ayrıca yazımızda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, konteyner ev yapımı, konteyner ev ölçüleri ve birbirinden sıra dışı konteyner ev modelleri sizleri bekliyor.

Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler

Konteyner evler ve konteyner ev kurulumu container house

Konteyner evler ve konteyner ev kurulumu container house

Gün geçtikçe milyonlarca insan artan emlak ve kira fiyatlarından dolayı farklı yollara gitmeyi ve alternatif yaşam trendlerini denemeye karar veriyor. Örneğin bir çok insanın hayali içinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek küçük bir tekne yada karavanda yaşamaktı, artık bu seçeneklerin arasında bütçe dostu konteyner evler de dahil olmuş durumda. Peki konteyner ev nedir? Bu sorunun yanıtı tam olarak, sürdürülebilirlik, minimalizm ve esneklik üzerine kurulu, aynı zamanda modaya uygun ve bütçe dostu küçük ev konsepti olarak cevap bulabilir.

Konteyner ev modelleri günümüzde hiç şüphesiz ki büyük talep gören bir konsept haline geldi. Günümüz inşaat maliyetlerini ve sürelerini göz önünde bulunduracak olursak konteyner evlerin neden bu kadar ilgi gördüğünü rahatlıkla anlayabiliyoruz. Küçük metrekarelere sahip olmaları bir dezavantaj olarak görünebilir, fakat günümüzde üretilen ve anahtar teslim edilebilen konteyner evler standart bir evin sunabileceği tüm gelişmiş yaşam kalitesini rahatlıkla sunabilen esnek bir yapıya sahipler. Konteyner modelleri aynı zamanda kolay taşınabilir ve dayanıklı olmalarından dolayı yaşam alanları, ofis, yurt ve güvenlik ihtiyaçları için iyi bir alternatiftir.

Konteyner ev modelleri

Konteyner ev modelleri 2021

Konteyner ev modelleri 2021

Konteyner evler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri proje başlangıç süreci ve herhangi bir imar iznine ihtiyaç olup olmadığıdır. Eğer kendinize ait bir bahçe, tarla yada bağ gibi bir alana sahipseniz imar iznine ihtiyaç duymazsınız. Bu tarz size özel alanlarda istediğiniz ölçülerde ve özelliklerde hazır konteyner ev satın alabilir ve bu yeni yaşam trendine dahil olabilirsiniz. Eğer bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız İnternet üzerinde kısa bir araştırma yaparak bütçenize ve tarzınıza uygun bir konteyner ev rahatlıkla bulabilirsiniz. Arama yaparken mutlaka  konteyner ev planları ve konteyner ev ölçüleri hakkında detayları incelemeniz gerekir.

Konteyner evler gerçekten kaliteli bir yaşam sunabilecek özelliklere sahip mi? 

Konteyner evler ve kurulum detayları

Konteyner evler ve kurulum detayları

Söz konusu konteyner ev modelleri olunca akla ilk gelen sorulardan biri bu sorudur, acaba bir konteyner evde yaşayabilir miyim? Elbette bu noktada bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Konteyner evler farklı ebat, özellik ve tasarım yönünden oldukça esnek bir yapıya sahipler. Dolayısı ile satın almak istediğiniz bir evin iç ve dış unsurlarını kişiselleştirme gibi bir şansınız var. Bununla beraber hazır konteyner ev modelleri arasında seçim yaparken özellikle ısı ve ses yalıtımı, elektrik ve su tesisatı gibi büyük önem taşıyan unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Çünkü bu unsurlar yaşam kalitenizi arttır, aynı zamanda evinizi her mevsim sorunsuz kullanabilmenizi sağlar. İç kapılardan, pencerelere, yer döşemelerinden, duvar kaplamasına kadar evinizi istediğiniz tarzda dekore etme şansına sahip olabilirsiniz. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi sadece iç mekanda değil, dış cephe seçenekleri de kişisel istekleriniz doğrultusunda şekillenebilir esnek bir yapıya sahiptir.

Bu küçük ve pratik ev konseptinin farklı şekillerde tasarlanabilir olduğundan bahsetmiştik. Konteyner ev satın alırken karşınıza bir çok farklı ev modeli çıkacaktır. Günümüzde konteyner ev üretimi ve konteyner ev satışı yapan firmalar bir hayli çoğaldığı ve büyük bir rekabet ortamı doğdu. Dolayısı her firma ev tasarımlarında farklı, gelişmiş ve yenilikçi özellikleri öne çıkarmayı benimsemiş durumda. Kısacası artık oda sayısına, çatılı mı yoksa çatısız mı olacağına, tek kat mı yoksa çift kat mı olacağına hatta verandalı olup olmayacağına kadar siz karar verebilirsiniz.

Konteyner ev ölçüleri & kurulumu

Modern konteyner evler

Modern konteyner evler

Yapı itibari ile bir konteyner, nakliye kolaylığı sağlamasının dışında, hızlı şekilde üretilebilen ve farklı kullanım alanlarına uygun bir yapıya sahiptir. Son derece dayanıklıdır, özellikle deprem bölgelerinde yaşamını sürdürmek zorunda kalanlar için dayanıklı bir ev tipidir. Ucuz maliyetlere sahip olmalarından dolayı ister bir yazlık, ister bir  bağ evi yada bir sosyal konut olarak değerlendirilebilirler.

Konteyner evler bir kaç gün günde teslim edilip, kurulumu yapılabilen portatif yapılardır. Aynı zamanda kullanıcının isteğine göre, üretici firmalar farklı ebatlarda isteğe uygun şekilde konteyner ev üretimi yapabilirler. Bu noktada üretici firmalar bu evleri kullanım amacı ve kullanım yerini göz önüne alarak farklı şekillerde kullanıcıya sunabiliyor. Konteyner ev yapımı aşamasında farklı üretim aşamaları bulunabilir, örneğin demonte, monoblog  yada birleşimli olarak son kullanıcıya teslim edilebiliyor. Aynı zamanda sıhhı tesisat ve elektirik tesisatı gibi aşamalar yine isteğe göre sıva altı yada sıva üstü olarak tamamlanabiliyor.  Kısacası konteyner ev üretimi yapan firmaların üretim teknolojileri farklı olabiliyor.

Konteyner ev ölçüleri

Konteyner ev ölçüleri

Konteyner ev ölçüleri

Her ne kadar bir çok firma müşterilerine standart ölçülerde konteyner ev modelleri gösterse de, siz istediğiniz ölçülerde ve özelliklerde siparişinizi verebilirsiniz. Hatta dilerseniz satın almak istediğiniz modelde dilediğiniz sac renkleri tercih edebilirsiniz. Bir çok firmada 3,00×7,00m, 2,40×6,00m olmak üzere standart boyutlara rastlayabilirsiniz. Fakat konteyner evler kullanılacağı alanın coğrafi özellikleri, içinde kaç kişinin barınacağı ve kullanım amacı gibi etkenler baz alınarak iki katlı yada üç katlı şekilde üretebilirler. Kısacası müşteri talebine ve planlanan projeye göre konteyner ev planları istenilen ölçüde yapılabilir.

Çoğu üretici firma satın alma sonrasında müşterilerine hızlı kurulum desteği verir, dolayısıyla evin tasarımı bittikten sonra firma istediğiniz bölgeye gelir ve evinizi saatler içinde yaşamaya hazır hale getirir. Eğer bu tarz bir ev almayı düşünüyorsanız kaliteli, nakliye ve kurulum hizmeti sunan firmaları tercih edebilirsiniz.

Devamını için Tıklayın

Öne Çıkanlar